Pod platanami - Restaurant Week i nie tylko

 · 2 mins read

Istotę znowu skusiło interesujące menu festiwalowe i zawitała do restauracji Pod Platanami w Zbrosławicach koło Tarnowskich Gór. Budynek to odrestaurowany zabytek. W środku jest przestronnie i klimatycznie. Cegły i kamienie nadają temu miejscu charakteru.
   

Wnętrze restauracji Wnętrze restauracji Pod Platanami.


Na przystawkę podano doskonałego przegrzebka na puree z zielonego groszku. Delikatny i lekko ciepły przegrzebek, świetnie komponował się ze słodkim smakiem groszku.
   

Przegrzebek Przegrzebek na puree z zielonego groszku. Pyszny.


Na główne danie Istota zjadła również świetny makaron (zdjęcie tytułowe). Było to czarne tagliatelle z pieczonym łososiem. Do tego podano sos szafranowy i wyfiletowane cytryny, które były świetnym pomysłem.

Na deser były gruszki w czekoladzie na sosie waniliowym z lodami. Ten deser już Istocie nie bardzo smakował, był bardzo słodki i mało oryginalny. Ale dla lubiących słodycze może byłby w sam raz.

Gruszki w czekoladzie Gruszki podane z lodami. Dość tradycyjny deser i bardzo słodki.


   

Istotę zaciekawiły pozycje ze stałego menu tej restauracji i postanowiła je sprawdzić. Zamówiła przegrzebki na grzance, które okazały się nawet lepsze niż zaserwowano, jako danie festiwalowe. Podane w ciekawy sposób, były wspaniałe. Istota chętnie na nie wstąpi ponownie.

Przegrzebki na grzance Doskonałe przegrzebki podane na grzance czosnkowej z sałatą.


   

Potem Istota degustowała jeszcze ravioli z kaczką oraz krewetki. Oba te dania były dobre, ale już tak bardzo nie zachwyciły. Ciasto w ravioli było świetne, ale nadzienie już trochę za twarde. Natomiast w krewetkach przeszkadzała rukola, która puściła sok przez co sos był zbyt gorzki.

Krewetki z rukolą Krewetki duszone w białym winie. Podane z chlebem i rukolą.


   

Podsumowanie :

Ogólnie restauracja jest bardzo ciekawa i podają smaczne oraz cenowo rozsądne potrawy. Istotę martwi jedynie długa karta, która nie jest zachęcająca.

Pod Platanami otrzymuje punktów: 195/250

Link do Pod Platanami

Adres: ul. Księżoleśna 1 Zbrosławice - Wilkowice

Obrazek tytułowy: Łosoś pieczony podany z czarnym Tagliatelle