Kagami - tempura rządzi

 · 1 min read

W Kagami Sushi Istota była już trzykrotnie i zawsze wychodziła zadowolona. Mają bardzo dobre sushi (i nie tylko) w rozsądnej cenie. Czemu akurat taki tytuł “tempura rządzi”? Bo Istota uwielbia rolki w tempurze w Kagami. Można się zapytać i niektóre rolki np. Futomaki, zostaną podane całe w tempurze za niewielką dopłatą. To rewelacyjny pomysł.
   

Rolka w tempurze z krewetką Tempuro-cepcja :D Rolka w tempurze z krewetką w tempurze i rzodkwią. Teoretycznie z chili, ale Istota tego nie odczuła. Mimo to Świetna!


Kolejna tempurowa rolka, Futomaki z pieczonym węgorzem, to najlesze, co Istota zamówiła w Kagami. Cudowne!

Zestaw sushi Od lewej: Futomaki węgorz, Futomaki krewetka, Gunkan Maki - sałatka z paluszka krabowego, Futomaki z krewetką.


   

Gunkan Maki, widoczne na zdjęciu powyżej, jest również pyszne. Istota poleca spróbować zwłaszcza z sałatką krabową. Chrupkie, delikatne, sycące i orzeźwiające zarazem.
   

Gyoza Pierożki gyoza w wersji wege ze słodkim sosem z chili. Bardzo dobre.


    Restauracja Kagami Sushi startuje w konkursie Restaurant Week, który rozpocznie się 3 kwietnia. Podczas ostatniej edycji tego festiwalu, Istota była w Kagami i nie żałuje. Było bardzo interesująco.
   

Wieże tofu Wieże z wędzonego tofu zaserwowane podczas ostatniego Restaurant Week.


   

Podsumowanie :

Kagami Sushi znajduje się w budynku kina Punkt 44. Jest to zaletą i wadą jednocześnie. Miło jest wstąpić tu przed seansem i zjeść coś pysznego, ale zgiełk pobliskich gier czasem jest męczący. Chociaż już znacznie mniej, odkąd jest przeszklona ścianka, która oddziela restaurację od holu.

Kagami Sushi otrzymuje punktów: 210/250

Link do Kagami Sushi

Adres: Gliwicka 44, Katowice

Obrazek tytułowy: Sushi Kaburamaki z krewetką i okoniem