SzAMMa

 · 1 min read

Degustująca Istota pomyślała, że skoro jedna z jej ukochanych restauracji zmieniła menu, to trzeba pójść je przetestować. Toteż, z lekką obawą (jak to przed nieznanym), ale z wiarą (bo to w końcu TA SzAMMa) się tam wybrała i… się rozczarowała.

Z nowym menu przyszło pogorszenie :(

zupa Tom Yum Zupa Tom Yum - dostępna również w obecnym menu. Nie jest to już ta sama zupa, a jej uboższa wersja. Wcześniej było w niej pełno kiełek, krewetek, świeżych i chrupiących warzyw. Była bogata i wspaniała. Teraz jest po prostu ok, zrobiona ze szpinakiem i dorszem.


   

Największym rozczarowaniem była pizza z truflą. Degustująca Istota pamięta, jak wspaniale ta pizza kiedyś smakowała, jaki piękny aromat roztaczał się wkoło, gdy jej ją podawano… Chrupiący spód, każdy kęs pachniał truflą, która pięknie się komponowała z kasztanami, kurkami i kozim serem. Poezja! Teraz, to już nie to samo. Wersja jest tańsza, z orzechami włoskimi zamiast kasztanów i mniejszą ilością trufli.

Przystawka z kaszanki Przystawka z kaszanki. Kuleczki z kaszanki to ciekawy pomysł. Były chrupkie i ładnie wyglądały, ale smakiem nie zachwyciły.


    

Kolejna przystawka to pierogi ze ślimakami. Niestety boczek był tam tak intensywny, że przyćmiewał inne smaki. Same pierogi były nieco gumowate. Najlepszym daniem, w przystawkowym zestawieniu, wydaje się być smalec z dzika. Niestety wegetarnianie nie mają co tu wybrać.

Podsumowanie :

Ten lokal to nadal świetna restauracja, która sprzedaje chleb własnego wypieku (tylko na zamówienie i tylko w 2 dni w tygodniu). Degustującej Istocie jeszcze nie udało się go dopaść, ale cały czas próbuje.

SzAMMa jest znana z doskonałego przyrządzania mięs. Co Degustująca Istota potwierdza, bo kaczka sous vide, którą tam jadła była doskonała. Rozpływała się w ustach, a skórkę miała idealnie przypieczoną. Dla wegan i wegetarian, SzAMMa to średnia opcja. Mało jest tu dań, które mogą w ogóle spróbować.

SzAMMa otrzymuje punktów: 200/250

Link do profilu SzAMMy na fb SzAMMa

Adres: ul. Raciborska 1, wejście od ul. Krupniczej, Gliwice

Obrazek tytułowy: Pierogi ze ślimakami