Fiorentina - Walentynki

 · 3 mins read

Skuszona pięknie brzmiącym menu Walentynkowym Degustująca Istota ze swoją Walentynką wybrała się do restauracji @fiorentina_krakow. Szefem Kuchni restauracji Fiorentina Dom Polski jest Robert Koczwara. Restauracja posiada rekomendację żółtego przewodnika @gaultmillaupolska, w którym otrzymała dwie czapki.

Wystrój restauracji jest stylowy i romantyczny. Idealny na świętowanie Walentynek.

Wnętrze restauracji. Ściany i sufit z cegły, na środku stoliki. Na ścianie na wprost umieszona jest srebrna głowa byka.


  

Degustacja:

Ser kozi/burak/pestki dyni

Amuse-bouche. Delikatnie słodki mus z sera koziego. bakłażany.

 Miseczka z żółtą kulką z sera koziego, obok której leży kropka musu z buraka i cienki plaster buraka. Całość ozdobiona pestkami dyni i liściem buraka.


  

Foie gras/wanilia/figi/chałka/orzech laskowy

Kremowe foie gras z wanilią, konfiturą z figi i karmelizowanymi orzechami laskowymi. Podane z kromkami chałki przysmażonej w syropie pomarańczowym. Idealne połączenie. Na długo zapamiętamy to foie gras. bakłażanów.

Dwie kuleczki foie gras w czerwonej glazurze, udające czereśnie. Z kuleczek wystają ciemnozielone patyczki z cukru. Na drugim planie na talerzu leżą kromki chałki.


  

Krem z raków

Słodkawy krem z raków podkręcony oliwą pietruszkową. Wewnątrz znalazły się pierożki z mięsem oraz samo mięso raków, jak również kiszony seler. bakłażany.

 Pomarańczowy krem z raków podczas nalewania do miski, w której znajduje się reszta składników oraz skorupa raka z głową i szczypcami dla ozdoby.


  

Sorbet grejpfrutowy/jogurt/koperek

Intermezzo, które doskonale spełniło swoje zadanie. Odświeżające i smaczne. Chłodny sorbet był równoważony przez sferkę jogurtową. Gładkości i ciekawego smaku dodała też oliwa koperkowa. bakłażany.

 Ładnie wygięte łyżeczki z różowym sorbetem między którym położona jest sferka z jogurtu.


  

Kaczka/pasternak/sos pomarańczowy/orzech laskowy

Polska kaczka z puree z pasternaka, sosem Jacqueline oraz orzechami laskowymi. bakłażany.

Na puree z pasternaka zrobiony ciemnym sosem znaczek ślimaczka. Obok pasek z filetu z kaczki.


  

Karmelowe jabłko

Z uwagi na alergie poprosiliśmy o zmianę deseru, którym oryginalnie był sernik. Okazało się, że dzięki temu dostaliśmy jeden z piękniejszych deserów jakie udało nam się zobaczyć. Śliczne, czerwone jabłko w którym znajdowało się jabłko pokrojone w kostkę oraz sorbet brzoskwiniowo-hibiskusowy. Smak jak i prezentacja na najwyższym poziomie. Super. bakłażanów.

Czerwone niby jabłko na kruszonce z orzechów, z listkiem mięty u góry.


  

Pralinki

Na pożegnanie jeszcze dostaliśmy śliczne i smaczne pralinki. bakłażany.

 Na kawałku drewna podane po dwie pralinki. Dwia białe sześciany oraz dwie ciemne okrągłe. Wszystkie maźnięte złotem od góry.


  

Podsumowanie:

To, co zasługuje na wyróżnienie w zaserwowanych potrawach to dbałość o szczegóły. Pięknie zaprojektowane i dopracowane w każdym calu dania były ciekawe i piękne. Foie gras było zdecydowanie jedno z lepszych, które jedliśmy, a jedliśmy ich całkiem dużo. Deser również dał nam dużo radości i zadowolenia. Jedynym minusem w tym wieczorze była obsługa. Panie były uprzejme, ale bardzo zaganiane, przez co podawanie dań i opowiadanie o nich odbywało się w pośpiechu i trudno było to dosłyszeć. Za piękny wieczór Walentynkowy i wspaniałe dania Degustująca Istota przyznaje Odznakę Wesołego Bakłażana.

Odznaka Wesołego Bakłażana

Restauracja Fiorentina otrzymuje: 241/250!

Link do restauracji Fiorentina

Adres: ul. Grodzka 63, 31-044 Kraków

Obrazek tytułowy: Karmelowe jabłko